New York City Office Cleaning Blog

Get a FREE
Price Quote

We will give you a complimentary price quote for cleaning services that will fit your needs and your budget.

▶ Contact Us Today!

What Would You Do? Busy Bee Edition:

English: One day, while working you realize that someone else (not working for Busy Bee) has been using the garbage bags, cleaning supplies, and/or your cleaning tools, what do you do?

  1. Let them have it, sharing is caring.
  2. Wait until you catch someone taking something, and yell at them.
  3. Call the office immediately after noticing this.
  4. Leave the client a note telling them of the situation.

The correct answer is 3. If there is ever a time when you believe that someone, who isn’t from Busy Bee, is either using our cleaning products, garbage bags, and/or tampering with our equipment you must report it to our office as soon as possible.  Leave it up to the office to contact the client and tell them of the situation, and find a solution.

Other examples of when you should contact the office immediately:

–  Your equipment, such as a vacuum, breaks.  We once had a woman whose vacuum broke, and she didn’t contact the office until a month later, and let me tell you the client wasn’t thrilled about her not vacuuming for a month.

–  There is someone who frequently comes to the jobsite when you are finishing up, and creates a mess.

– The jobsite had some renovations/construction that you were not aware of.

– You could not get into the jobsite because the lock to the front door was changed.

 

Po Polsku:

Pewnego dnia przychodzisz do pracy i zauważasz ze ktoś używał „twoich Busy Bee” narzędzi pracy worków do śmieci, odkurzacz itp. Co robisz?

A. Nic wielkiego się nie dzieje jeśli ktoś użyje twoich narzędzi przecież trzeba sobie pomagac

B. Poczekaj na odpowiedni moment i jak uda ci się przyłapać osobnika na gorącym uczynku to sobie z nim porozmawiasz.

C. Wysyłasz sms lub dzwonisz na biurową komórkę natychmiast po zauważeniu tego faktu i zostawiasz wiadomość na automatycznej sekretarce ze swoim nazwiskiem nazwa klienta i problemem są tam ludzie mówiący po polsku którzy mogą się tym zając.

D. Zostaw klientowi karteczkę, informujący ich o sytuacji niech sobie radzi

 

Prawidłowa odpowiedź to C. Jeśli kiedykolwiek zauważysz, że ktoś, kto używa „twoich” rzeczy musi to zgłosić do naszego biura tak szybko, jak to możliwe.

Przykłady kiedy osoba sprzątająca nie skontaktowała się z biurem natychmiast:

  • Odkurzacz został zepsuty zatkany przez firmę „construction” zwykle w przypadku gdy jest jakakolwiek przebudowa czy nawet niewielkie zmiany w biurze które sprzątasz pojawia się ten problem budowlańcy nie maja odkurzaczy ze sobą lub po prostu są zbyt leniwi żeby przynieść odkurzacz bo zauważyli ze w schowku jest jakiś…Zgłosiliśmy to klientowi i firma budowlana musiała odkupić zatkany pyłem i gruzem odkurzacz który jest zbyt delikatny do tego typu prac.
  • Jedna z pracownic złamała rękę i nadal pracowała ze złamana ręka, oczywiście praca nie była w pełni wykonywana i straciliśmy długoletniego klienta pani ta straciła prace czego można było łatwo uniknąć wysyłając zastępstwo na okres rekonwalescencji
  • Pewnego razu pani sprzątająca nie mogła dostać się do biura do którego nie mieliśmy kluczy, przyszła zbyt późno pracownicy wyszli już do domu poinformowała o tym fakcie 2 dni później superwizora był to już piątek superwizor zapomniał przez weekend, jak się można łatwo domyśleć klient przypomniał o sobie w poniedziałek rano zwalniając nas z pracy… Jak można było uniknąć straty tego klienta ? jeden telefon do biura lub superwizora w TEN SAM wieczór, na drugi dzień rano wysłany byłby emaile i wykonany przepraszający telefon.
This entry was posted in Newsletters. Bookmark the permalink.

Busy Bee Cleaning Service, Janitorial Cleaning Services New York, and Cleaning Building Services are sister companies.